PL

Asia / Europe / North America


Actionlab - Creative Alchemy. Turning Corporate Minds into Organizational Gold.
             
    Historia   Dlaczego?   Jak?

           
    Business Lies      
           


Kiedy widzę, że usta klienta trochę unoszą się do góry, a wokół oczu pojawiają się kurze łapki, wiem, że podobało ich się to, co mówię. W przypadku innych ludzi niekoniecznie byłoby to silne uczucie, ale przy okazji wcześniejszych spotkań miałem okazję zaobserwować jego powściągliwe zachowanie. To tak naprawdę był delikatny uśmiech, dający się zaobserwować wyraz radości. W przypadku innych osób nie przypisywałbym temu dużego znaczenia, ale sytuacja jest inna.
Nie muszę kontynuować, nie muszę naciskać: osiągnąłem efekt. Jeszcze rozmawiamy, pyta, ja odpowiadam. Przedstawiam mu zalety usługi, omawiamy proces składania zamówienia.

Potem coś się stało. Trochę odchyla się do tyłu, staje się bardziej spięty, mniej gestykuluje. Zaczyna mówić powoli, przedstawia obecną sytuację firmy. Opowiada o swoim zespole, o możliwościach na przyszłość. Nie rozumiem. Szukam, badam, czy jest jakiś znak, który zdradza jego intencje, ale jak na razie nic nie znajduję. Koncentruję się na raz na tym co mówi i jak mówi. Na jego mowę ciała, na twarz, na sposób wyrażania.

I wtedy mówi, że chciałby usługę, ale niestety nie dysponuje wystarczającym budżetem. No masz! Tą wymówkę słyszałem już tysiąc razy, i tysiąc razy już udało mi się mimo jej zrobić interes. Człowiek jeszcze przez kilka tygodni próbuje, potem poddaje się dezaktywuje delikwenta w CMR. A przecież wszytko zaczynało się dobrze.
- Nasza współpraca mogłaby być bardzo ciekawa, ale niestety jak na razie nie możemy sobie na nią pozwolić...
Słyszę słowa dyrektora, staram się jeszcze bardziej skoncentrować, może coś uda mi się złapać.

I wtedy następuje moment kluczowy. Wewnętrzna strona jego obu brwi unosi się do góry. Na twarzy dyrektora pojawia się dobrze czytelne uczucie: smutek! Oznacza ono, że naprawdę jest smutny, ale nie chciałby tego otwarcie pokazywać.
Przecież on jest managerem wyższego szczebla w ogromnej międzynarodowej firmie, nie może pokazywać swoich osobistych uczuć, tylko dlatego, że dobrze by było kupić usługę, ale nie ma na nią w tej chwili budżetu!

Zdanie kończy w ten sposób, że prosi, abyśmy powrócili do tego tematu za rok. Ile razy już to słyszałem! Niemniej teraz wygląda to inaczej. Był tam taki wyraz twarzy, który zdradził wszystko. Nie będę wysyłał maili, dzwonił pośpieszając, lub zamykać CMR. Tylko jeden telefon, ale dokładnie za rok.
I dobiliśmy targu.

Dlaczego?

Czy zastanawialiście się Państwo, ile rzeczy zrobili by Państwo inaczej, jeśli mogli by byli przejrzeć prawdziwe intencje i motywację partnera w negocjacjach?
Sprzedawca, który nie wie, kiedy nie ma sensu dalej spuszczać z ceny, albo nie zauważa, kiedy poruszył najważniejszy temat dla klienta.

Współpracownik z działu HR, który nie może ustalić, czy kandydat dysponuje odpowiednią motywacją. Handlowiec, który nie wie, na ile może się targować z dostawcą pod względem ceny i terminów. Przyczyna jest prosta: nikt ich nie nauczył, jak mają interpretować zachowanie, sugerujące rzeczywiste myśli i uczucia drugiej strony.

A Business Lies / Kłamstwa w biznesie – szkolenie to, wprowadza analizę zachowania w codzienne życie biznesowe.
Podróż przez fascynujący świat kłamstwa i prawdy. Podczas różnych negocjacji zachowanie werbalne i niewerbalne pomaga nam przejrzeć intencje i uczucia drugiej strony. Pomaga nam też ustalić jakie odczucia ma odnośnie nas i danego tematu, tudzież kiedy mówi prawdę a kiedy celowo, lub intuicyjnie wprowadzają nas w błąd.

Rozwiać wątpliwość czy wręcz mylne poglądy związane z uczuciami i ich interpretacją. Analizować znaki werbalne i niewerbalne. Poznać stan uczuciowy drugiej strony, i jej skrywane motywacje. Pomagamy zastosować psychologię zachowania w negocjacjach. Pokażemy co kryje się pod powierzchnią.

Analiza uczuć jest taką umiejętnością, której wiele osób nie posiada, a która, dodaje bardzo dużo cennych wiadomości do tych, które już posiadamy. Na ich podstawie możliwe, że podejmiemy zupełnie inne decyzje wcześniej w ważnych sytuacjach.

W Actionlab zawsze interesowało nas to, co kryje się za słowami, i chcielibyśmy, aby pod koniec naszego programu, było jak najwięcej takich uczestników, którzy są w stanie:
oddzielić sens od treści i formy wypowiedzi
zauważyć ukryty stan emocjonalny drugiej osoby i zareagować na niego
zobaczyć, jaki mają wpływ na drugą osobę
zrozumieć naturę sowich uczuć i uczuć innych osób
czuć, że mogą czytać myśli innych osób


Jak?

Uczucia w biznesie
W stosunku do uczuć zwykle mamy dwojakie nastawienie. Jeśli uczucia innych wspierają nasze starania, wtedy jesteśmy nastawieni do nich pozytywnie. Jeśli natomiast działają przeciw nam, wtedy najchętniej pozbawilibyśmy ich ludzi. Pierwszym krokiem do tego, abyśmy mogli coś zrobić w tej sprawie, jest to, żebyśmy zauważyli obecność poszczególnych uczuć i zrozumieli przyczynę ich powstania. W następnym kroku będziemy w stanie przewidzieć prawdopodobne konsekwencje uczuciowe danych wydarzeń, i będziemy mogli się przygotować do tego, aby zareagować w optymalny sposób.
To podejście znacznie może podnieść efektywność negocjacji handlowych, ale i wewnętrznych spotkań, albo rozmów o pracę.

Szkolenie Business Lies – Kłamstwa w biznesie
Mimo, że dla wszystkich prawda jest ważna, znacznie bardziej interesujące jest wykrycie kłamstwa. Dlatego też jako wsparcie zdecydowaliśmy się wybrać technikę analizy zachowania, celem wykrycia kłamstw. Na koniec szkolenia uczestnicy korzystając z skoncentrowanej techniki negocjacyjnej, z dużym prawdopodobieństwem będą w stanie ustalić o swoich partnerach negocjacyjnych, co ukrywają oni pod powierzchnią swojego zachowania.
Nauczymy się co oznaczają symptomy różnych uczuć i same uczucia, oraz, co może je wywołać. Analizujemy materiały audio i video, bierzemy udział w scenkach, będziemy też testować nabyte umiejętności z aktorami.

 
Marcell Kardos +36 30 626 6181 | Péter Vitézy +36 70 621 3396 | 1390 Budapest Pf. 153. | actionlab.hu | Homepage: MT