PL

Asia / Europe / North America


Actionlab - Creative Alchemy. Turning Corporate Minds into Organizational Gold.
             
    Historia   Dlaczego?   Jak?

           
    Kontrola decyzji      
           


- Szefie, chciałbym szybko porozmawiać z tobą, masz teraz czas?
- Za dwie minuty mam spotkanie, nie myślę...
- Na pewno wystarczy, chciałbym poprosić tylko o akceptację.
- …
- Chciałbym przesłać standardową ofertę do klienta, mogę, prawda?
- Zależy... Teraz nie ma czegoś takiego jak standardowa oferta.
- Dobrze, ale ta wersja, którą ostatnio wysyłałem ostatnio było dobre, nie myślę, żeby trzeba było cokolwiek modyfikować w niej.
- O jak dużej firmie tu mówimy? Jaki jest potencjalny wolumen zamówienia? Od kiedy są na rynku ? Mieliśmy już z nimi kontakt? Firmy konkurencyjne też będą składać ofertę? Mam jeszcze wymieniać pytania?
- Myślę, że ponieważ włożyliśmy w przygotowanie oferty podstawowej tak dużo energii, że powinniśmy jej używać. Myślę też, że klient i tak zareaguje, jeśli chciałby wprowadzić jakieś modyfikacje.
- Jeśli tylko nie dostanie jakiejś lepszej oferty od kogoś innego i nie myśli, że jest to realne, aby mógł dostać od nas odpowiednią ofertę. Nim się zorientujemy podpisze umowę z konkurencyjną firmą.
- Ale szefie, ostatnio tak podpisaliśmy umowę...
- Chciałbym cię poprosić, abyś zebrał informację i przemyślał jakie mamy możliwości decyzji w związku z ofertą. Jakie opcje rozwoju wiążą się z daną sytuacją i jakie jest ich prawdopodobieństwo. Na podstawie tego będziemy kontynuować.
- Ale myślałem, że…
- Muszę iść. Potem kontynuujemy.


Dlaczego?

Manager podejmuje codziennie 231 ważnych decyzji. Większość z nich to najlepsze decyzje.
Skoncentrować się na odpowiednich klientach, wybrać idealnych partnerów, lub pracowników, odpowiednio reagować w sytuacji sprzedaży, rozwiązać konflikt. Podejmujemy decyzje w każdej chwili.
Większość tych decyzji mogłaby być lepsza. Dlaczego? Ponieważ ludzie zbyt często podejmują decyzje na podstawie uczuć, marzeń lub rutyny. Nasze szkolenie przedstawia radykalnie inne podejście w związku z podejmowaniem decyzji, wykorzystując techniki pokera.

Gra w pokera oraz życie biznesowe bardzo się nie różni. Trzeba szybko podejmować decyzje pod presją, na podstawie niewielu informacji, dysponując niewielkimi środkami, w środowisku, w którym panuje duża konkurencja. Zła decyzja oznacza koniec gry. Dobry krok oznacza duży krok w przód.

Nasz trening Kontroli decyzji pomaga w tym, aby nasi współpracownicy podejmowali dobre decyzje.
Wspierając się, jeśli trzeba uczuciami, jeśli trzeba rozsądkiem. Jeśli na następnych negocjacjach stawka jest podnoszona, lub karty zostaną wyłożone na stół, będziemy wiedzieć dlaczego ta decyzja będzie dla nas najlepsza. W Actionlab zastanawialiśmy się nad zbieraniem informacji, ich opracowaniem, analizą scenariuszy, czyli procesem podejmowania decyzji. To, natomiast, co naprawdę nas interesuje (i prawdopodobnie nie tylko nas), to, w zależności od czego ktoś będzie tak podejmował decyzję aby:
nie obarczać innych problemami?
przychodzić z gotową propozycją?
dokładnie naszkicować możliwości decyzyjne, a nie przedstawiać już gotowego scenariusza?
był zdolny do skalkulowania prawdopodobieństwa danej sytuacji?
składał propozycje nie na podstawie impulsów i emocji lub rutyny?
jego propozycje darzone są zaufaniem kierowników ?
na jego propozycje, w większości odpowiadać: w porządku
był zdolny do rozwoju, opartego na wcześniejszych doświadczeniach i decyzjach.


Jak?

Poker w biznesie
Manager, który osiąga sukcesy powinien mieć podobne – jeśli nie takie same – cechy i umiejętności, jak dobry gracz pokerowy. Stół pokerowy to rynek, gdzie gracze – podobnie jak firmy – walczą o sukces maksymalnie wykorzystując swoje umiejętności. Osoby podejmujące decyzje w biznesie, oraz gracze pokerowi podczas ich “pracy” podejmują podobne decyzje, mają podobne dylematy. Do ich prawidłowego rozwiązania, do osiągnięcia pożądanego optimum zmierzają podobną drogą, model podejmowania decyzji pokrywa się w wielu przypadkach.

Szkolenie Kontrola decyzji
Uczestnicy uczą się zasad najpopularniejszej strategicznej gry karcianej, gry nazwanej Texas Hold'em.
Podczas nauki i ćwiczenia zapoznają się z elementami strategii pokera powiązanymi z życiem biznesowym, tym samym świadomego podejmowania decyzji, myślenia systemowego – zmniejszając rolę rutyny i uczuć. Kładziemy duży nacisk na analizę decyzji przynoszących zarówno pozytywne i negatywne skutki.

 
Marcell Kardos +36 30 626 6181 | Péter Vitézy +36 70 621 3396 | 1390 Budapest Pf. 153. | actionlab.hu | Homepage: MT