PL

Asia / Europe / North America


Actionlab - Creative Alchemy. Turning Corporate Minds into Organizational Gold.
             
    Historia   Dlaczego?   Jak?

           
    Charyzmatyczny przywódca      
           


- No, zobacz kto do ciebie przyszedł! Najszczęśliwszy mąż świata, znowu wrócił do domu!
- O, ale jesteś miły! Jak tam praca dzisiaj ?
- O, to co zwykle. Zmniejszyli budżet, tak jak tego oczekiwaliśmy. Na dodatek Karol i jego współpracownicy dalej się nie zgadzają i musimy przełożyć termin projektu. Ale uda się, jak zawsze. A co u ciebie? Raczej ty opowiedz!
- Tomek przyniósł piątkę z matematyki. Ale co to oznacza, że nie zgadzają się? Co się stało?
- Myślą, że nie rozumiem ich. A ja widzę, że cokolwiek bym nie powiedział, nie akceptują tego. Nie bo nie. I to oni o mnie mówią, że mam negatywne i sztywne nastawienie.
- Nie martw się, to na pewno się unormuje. Potrafisz być pozytywny i inspirować!
- Wiesz nad czym często się zastanawiam? Kiedy w dziciństwie bywałem w Urzędzie z dziadkiem. On był Szefem. Często zabierał mnie ze sobą. Oczywiście miałem tylko 10 lat, nie wiedziałem dokładnie, co się dzieje. Ale wiesz, co pamiętam? Jego postawę. To, że wokoło niego był taki pozytywna i dobra atmosfera. To, że gdziekolwiek by nie poszedł, bardzo dobrze go przyjmowali. Oczywiście kłótnie, problemy, zdarzały się tak samo jak i dziś. Zdarzyło się, że musiał być twardy, ale zawsze ta aura wokoło niego pozostawała. Ludzie stali za nim murem i akceptowali go także w trudnych sytuacjach. I oczywiście zawsze opowiadał historie, dużo opowiadał współpracownikom, wiesz, był takim zjawiskiem. Uśmiechał się i uśmiechali się do niego, był wstanie wzniecić zapał w innych.
- Jak przyszło ci to do głowy?
- Wiesz zastanawiam się na tym, co było jego tajemnicą... że miał taki wpływ na innych. Jak to było możliwe. Może i ja mógłbym tak robić. Inspirować ich i kierować nimi, tak jak i on to robił.

Dlaczego?

Czy znają Państwo takie osoby, które bardzo dobrze znają się na swoim fachu, są bardzo bystre, ale mimo awansu, nigdy nie zostali prawdziwymi Szefami?
Rzadko widzimy takiego szefa, który jest w stanie inspirować i kierować współpracownikami, czy to przed całą grupą, czy to osobiście. Dlaczego nie jest to zrozumiałe samo przez się, co i jak musi powiedzieć, aby było w tym samym czasie interesujące, łatwe do zapamiętania i motywujące? Przyczyna jest prosta: nie zostaliśmy tego nauczeni w szkole, tego, jak trzeba się zachowywać, aby być charyzmatycznym. Ci, którzy mieli szczęście, widzieli dobre przykłady.

Na szczęście nie jesteśmy w takiej sytuacji, jak wiele osób, dlatego też opracowaliśmy szkolenie Charyzmatyczny Przywódca. Jako paralelę przywołujemy psychologię relacji. W każdej chwili kierownik musi wracać do niej. Czy się z tego cieszy, czy nie, czy uważa to za możliwość, czy też jako zagrożenie.

W każdej minucie dnia pracy nasze zachowanie jest oceniane. Szef XXI. wieku rozpoznaje, że swoim charyzmatycznym zachowaniem może zostawić ślad w sowim otoczeniu.
Jedno dobrze dobrane zdanie, albo historia, może zadecydować o otrzymaniu zlecenia, o karierze podwładnego, czy o efektywności pracy grupy.

Przeskoczyć niedowiarstwo, szybko i pewnie reagować na nieoczekiwane, czasem niepokojące sytuacje, z łatwością rozpocząć rozmowę podczas przerwy na konferencji, błyskotliwie odpowiedzieć na atakujące nas pytanie, wzbudzić i podtrzymać zainteresowanie. Charyzma jest tym, co decyduje o tym, że ludzie podążają za kimś, raczej niż realizują ich prośby, czy też polecenia. Jeśli celem firmy jest to, aby była ona atrakcyjna dla swoich zewnętrznych partnerów, nie może w niej zabraknąć charyzmatycznych przywódców i managerów.

Z pomocą psychologii społecznej odwołujemy się do najważniejszych doświadczeń - sytuacji zawierania nowych relacji. Do takich, w których osobistą stawką było to, czy spodobamy się drugiej osobie. Znajdziemy metodę, aby zadać kłam wątpiącym. Aby z szaraczka zrobić takiego lwa, który:
 w jakiejkolwiek sytuacji międzyludzkiej jest pewny siebie
oprócz tego, że jest przekonujący jest także podziwiany przez innych
jest w stanie przekazać energię osobom zgromadzonym w sali konferencyjnej
pozostawia po sobie pozytywny, indywidualny ślad, który będzie działać także kiedy go nie będzie z innymi osobami
jest w stanie przekazać siłę pasji


Jak?

Czy się podoba, czy nie
Program Charyzma porusza podstawowe zagadnieniami naszych relacji społecznych. Przekroczyć swoje niedowiarstwo, szybko, i w pewny siebie sposób reagować na nieoczekiwane, niepokojące sytuacje. Z łatwością i lekkością rozpocząć rozmowę podczas przerwy na konferencji, błyskotliwie odpowiedzieć na atakujące nas pytanie, wzbudzić i podtrzymać zainteresowanie. Posłużmy się typowym przykładem: wsiadając do windy spotykamy się z najważniejszym kierownikiem międzynarodowego konsorcjum, który pyta się, co słychać u nas w firmie. Co interesującego, ważnego możemy mu powiedzieć pomiędzy ósmym piętrem a parterem?

Szkolenie Charyzma

- Bądź bardziej charyzmatyczny!
- Dziękuję, spróbuję.


To, jaki zostawiamy ślad po sobie, zależy w dużym stopniu od nas, a nie od innych.
Aby zaakceptować tą myśl musimy charyzmę jako taką rozpracować na przykładach i przetestować własne umiejętności w sytuacjach, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Opierając się na doświadczeniach stawiamy sobie za cel wzmocnienie indywidualnej charyzmy. Nauczymy przedstawiać się. Nas samych, firmę, obszar, którym się zajmujemy, w taki sposób aby inni pamiętali to co powiedzieliśmy. Do negocjacji wprowadzimy opowiadanie historii. Będziemy dużo ćwiczyć, w taki sposób, że także osoby nieznane będą oceniać uczestników, udzielać zrestrukturyzowanej opinii jaki ślad zostawili w nich.

 
Marcell Kardos +36 30 626 6181 | Péter Vitézy +36 70 621 3396 | 1390 Budapest Pf. 153. | actionlab.hu | Homepage: MT